Autor

Ing. Marek Rybár

riaditeľ divízie
obchodno-technický manažér senior
+421 905 433 567
mrybar@ipecon.sk

 

Zverejnené: 04. 01. 2019

DURMAZLAR predstavuje a zavádza na trh IV. Generáciu FIBER Laserov DURMA. V štandardnom vyhotovení laseru zmeny nie sú na prvý pohľad viditeľné – ostáva osvedčená kabína z III. generácie. Obsahuje ale tieto zmeny a vylepšenia:

  • Predné dvere kabíny laseru sú otvárané rýchlejšie – Servomotormi (III. generácia mala iba štandardné AC elektromotory)
  • Automatické výmenné stoly lasera sú v smeroch do kabíny / von z kabíny polohované rýchlejšie – Servomotormi (III. generácia mala iba štandardné AC elektromotory)
  • Pohyb hore / dolu pri výmene stolov ostáva AC elektromotormi, no z voliteľného príslušenstva je možné objednať rýchlejšie pohyby – Servomotormi
  • Ak je ale z voliteľného príslušenstva objednané: Polohovanie osí X1, X2, Y Lineárnymi motormi – budú výmenné stoly osadené Servomitormi aj pre pohyby stolov hore / dolu.

Laser ostáva osadený špičkovou hlavou PRECITEC Procuter, ktorá je plne automatická s vlastnou diagnostikou. Laser je možné objednať s výkonnejším zdrojom IPG (8000 W a 10000 W) a tiež vybaviť väčším množstvom voliteľného príslušenstva, ako Systém D-Tower s automatickým nakladaním / vykladaním a skladovaním plechov, Systém automatickej výmeny trysiek, Kamerou, …

Automatická výmena stolov:

Predné dvere kabíny:

Bočné dvere kabíny:

Automatická rezacia hlava:

Automatické čistenie trysky a kalibrácia:

Zónové odsávanie stola:

Priečne dopravníky:

SIEMENS servomotory a pohon pastorok/hrebeň:

SIEMENS lineárne motory (voliteľné príslušenstvo):

Filter:

Chladič:

Softvér LANTEK: